Szybkie pożyczki ratalne online to idealne rozwiązanie, dla osób które chcą w szybki i łatwy sposób otrzymać gotówkę na nieprzewidziane wydatki. Zaciągnięcie zobowiązania w instytucji pozabankowej nie wymaga dużego nakładu czasu oraz wielu formalności.  Co jednak, kiedy nasz wniosek o pożyczkę zostanie odrzucony? Nic straconego. Można spróbować w innej firmie pożyczkowej. Warto jednak poznać powody odrzucenia wniosku by wyeliminować wszelkie nieprawidłowości. W poniższym artykule postaramy się przedstawić Państwu najczęstsze powody odrzucenia pożyczki online.

Mała zdolność kredytowa

Nie da się ukryć, że zdolność kredytowa jest istotnym aspektem w czasie zaciągania pożyczki ratalnej. Dla firm pozabankowych bardzo ważna jest zdolność kredytobiorcy do spłaty zaciągniętego zobowiązania w określonym wcześniej terminie. Pożyczkodawcy za pomocą różnych narzędzi sprawdzają historię kredytową każdego potencjalnego klienta. Dzięki temu firmy pożyczkowe mogą ocenić ryzyko wiążące się z przyznaniem kredytu konkretnej osobie. Niska zdolność kredytowa jest jedną z głównych przyczyn odrzucenia wniosku o pożyczkę ratalną online.   

Niskie dochody

Znaczna część firm pożyczkowych nie wymaga żadnych zaświadczeń i dokumentów związanych z wysokością naszych dochodów. Zdarzają się jednak przypadki, gdy potencjalny pożyczkobiorca zostanie zapytany o wysokość zarobków. Jeśli kredyt dotyczy małych kwot, wysokość naszych dochodów powinna być mało istotna. Jeśli jednak pożyczka dotyczy większej kwoty możemy zostać poproszeni o dostarczenie dokumentów poświadczających nasze zarobki.   

Niespełnienie wymagań formalnych

Kolejną przyczyną, która na wstępie uniemożliwia nam zaciągnięcie kredytu jest niespełnienie wymagań formalnych narzuconych przez firmy pożyczkowe. Większość firm pozabankowych nie ma wygórowanych wymagań co do potencjalnych pożyczkobiorców. Jednak niektóre instytucje pozabankowe określają granice wiekowe potencjalnych pożyczkobiorców, wymagają obywatelstwa polskiego oraz posiadania własnego konta bankowego lub numeru telefonu.  

Niewłaściwie przeprowadzona weryfikacja

Weryfikacja tożsamości pożyczkobiorcy jest nieodłącznym elementem, wszelkiego rodzaju kredytów i pożyczek. Częstą przyczyną odrzucania wniosków weryfikacyjnych jest nieprawidłowo wykonany przelew weryfikacyjny. Taki przelew należy wykonać według określonych zasad. Musi być on wykonany z własnego konta, którego jesteśmy jedynymi właścicielami. Jeśli wykonanie przelewu weryfikacyjnego umknie naszej uwadze lub zostanie on wykonany z firmowego konta, konta, które dzielimy z współmałżonkiem lub poprzez przekaz pocztowy nie będzie on uwzględniony, przez co weryfikacja przebiegnie negatywnie.   

Źle wypełniony wniosek pożyczkowy

Mylić się to rzecz ludzka. Wnioski o pożyczkę ratalną przez internet są zazwyczaj przejrzyste i łatwe w wypełnianiu. Każdemu jednak zdarza się popełnić nieświadome błędy, które mogą przełożyć się na odrzucenie wniosku pożyczkowego. Najczęstszymi błędami są literówki nie tylko w danych osobowych, ale również w mailu czy numerze telefonu. Należy pamiętać, że podane przez nas dane są poddawane weryfikacji. Nawet niewielkie błędy w formularzu mogą wpłynąć na odrzucenie wniosku pożyczkowego.

Odrzucenie wniosku o pożyczkę online w jednej firmie nie zawsze wiąże się odrzuceniem wniosku w innej instytucji pozabankowej. Niestety pożyczkodawcy zazwyczaj nie informują jakie są przyczyny nieprzyznania pożyczki. Jednak na podstawie powyższego artykułu możesz ocenić jakie błędy w tym procesie mogły zostać popełnione. Warto poświęcić czas by rzetelnie wypełnić wniosek pożyczkowy i zastanowić się czy aby na pewno spełniamy wszelkie formalności wymagane przez daną firmą pożyczkową.

 

Kategorie: Chwilówki Online