Chyba nie ma na świecie człowieka, który nie chciałby żyć luksusowo. Jednak rzeczywistość to rzeczywistość i często przytłacza nas niską płacą, długami czy pewnymi zobowiązaniami finansowymi, które już tak kolorowo nie malują naszego świata. Czy przy tym wszystkim należy wypatrywać światełka w tunelu? Odpowiedź brzmi – jak najbardziej tak.

Od czego zacząć?

Zacznijmy od z pozoru najmniej dostrzegalnych rzeczy, którymi są: oszczędzanie wody, oszczędzanie prądu, oszczędzanie na jedzeniu, oszczędzanie na rozrywce. Brzmi bardzo drastycznie ale w rzeczywistości to bardzo proste.

Jeżeli chodzi o kwestie związane z wodą to polecamy aby zamiast kąpieli brać prysznic, założyć perlatory na krany (dobry perlator to koszt około od 10zł do 30zł, który daje nawet do 70% oszczędności wody), zacząć oszczędnie zmywać naczynia.

Kolejną kwestią jest prąd, tutaj możemy zaoszczędzić poprzez wyłączanie światła, którego nie używamy oraz zmianę żarówek na te energooszczędne, a także wyłączanie wtyczek z gniazdek.

Aby żyć oszczędnie również w aspekcie spożywczym możemy planować wydatki na robienie zakupów, zrezygnować z jedzenia na mieście czy gotować w domu nie marnując produktów.

No i punkt kulminacyjny – rozrywka. Z niej zapewne najciężej zrezygnować, kiedy potrzebujemy oderwania od rutyny codziennej pracy i życia. Ale i tu da się zaoszczędzić parę groszy. Przede wszystkim postarajmy się sami sobie zorganizować wspólne spędzenie czasu czy to sami czy z przyjaciółmi wykorzystując np. gry planszowe, albo możemy zorganizować sobie wyjazd nad jezioro czy do lasu na spacer. Możemy również ustalić sobie wyjście do miasta raz na tydzień.

A co z długami?

Wyżej wymienione punkty dotyczą oszczędzania z dnia na dzień. Teraz należałoby zająć się kwestią długów. Tutaj z naszą dotychczasową pensją i pewnymi zobowiązaniami finansowymi nie zaradzimy nic. Ale jest na to sposób. Najlepszym i najwłaściwszym rozwiązaniem jest wzięcie pożyczki online. Jest to sposób bardzo komfortowy bo bez wychodzenia z domu oraz szybki i na naprawdę korzystnych warunkach. Kiedy weźmiemy taką pożyczkę już nie musimy się martwić ciągle narastającymi długami, tylko zajmować się powolnym spłacaniem już istniejących. Ratalna pożyczka online jest bardzo pomocnym wyjściem z sytuacji, kiedy długi nie dają nam żyć. Jeżeli tylko sprytnie ustalimy priorytety i zaczniemy oszczędzać natychmiast staniemy się zdrowsi psychicznie.

Zbierzmy to w całość!

Należy pamiętać, że z każdej sytuacji jest wyjście. Jeżeli będziesz przestrzegać wyżej wymienionych porad to bez problemu Twój standard życiowy może się podnieść o jeden poziom, a nawet wyżej. Tak naprawdę jeżeli tylko chcemy to możemy oszczędzać na wszystkim nie tracąc przy tym przyjemności z życia. Wymienione sposoby oszczędzania na mediach oraz trybie życia mogą być zbawienne dla zasobności naszego portfela. Pamiętajmy, że i nam należy się luksusowe życie, jednak to jest pewna droga, która może być czasami wyboista ale z pewnością prowadzi do wymarzonego celu.

Kategorie: Chwilówki Online