Miło jest kupować wszystko po mniejszej cenie. Jednak trzeba wiedzieć kiedy wypuścić węża z kieszeni, bo skąpiec traci dwa razu. Oszczędzać należy mądrze i niektóre produkty po prostu muszą swoje kosztować, aby wytrzymały długie użytkowanie. Co na przykład?

1. Kosmetyki

– choć wielu panów pewnie teraz kręci głową to jednak kosmetyki są produktami, które nie są warte oszczędzania. O ile można przymknąć oko na tanie peelingi czy lakiery do paznokci to nigdy nie powinno się szczędzić na kosmetykach, które mają bezpośredni kontakt z nasza skórą. Szczególnie ważne są podkłady. Te tanie mają wiele składników, które mogą być groźne dla naszego zdrowia. Poza tym rzadko kiedy są dobrze dopasowane do koloru naszej skóry, więc na naszej skórze powstają nieestetyczne plamy, które zamiast upiększać, odejmują uroku.

2. Sprzęt elektroniczny

To istotny punkt, zwłaszcza, kiedy pracujesz z domu. Nowoczesne technologie z dnia na dzień są coraz lepsze i nie warto na nich zbytnio oszczędzać. To oczywiście nie oznacza, że musimy być na bieżąco i co miesiąc kupować najnowszy sprzęt. Wystarczy porównać parametry przed zakupem. Cena zwykle stoi za wyższą jakością sprzętu, który nie będzie się psuł. Dobre narzędzia przekładają się na efektywność naszej pracy.

3. Buty

Jedni stawiają na to, aby były praktyczne i wygodne, innym zależy głównie na ich wyglądzie. Niezależnie co Tobą kieruje zainwestuj w parę, która będzie Ci długo służyła. Najważniejsze jest obuwie dziecięce. Na nim nie wolno oszczędzać, bo to właśnie ono kształtuje stopę malucha i ułatwia naukę pierwszych kroków. Jeśli zignorujemy taki zakup to możemy poważnie zaszkodzić swojemu dziecku. Źle dobrane buty mogą spowodować wady kręgosłupa, płaskostopie czy haluksy. Kiedy nasza stopa przestaje rosnąć i jest już ukształtowana to nie powód, aby zaniedbać stopu. Tanie buty mogą przeciekać, a to gwarantuje przeziębienie.

4. Zegarek

Chociaż zegarek nie jest niezbędnym wyposażeniem to jednak dobrze wiedzieć, która jest godzina. Zegarek to inwestycja na lata. Lepiej mieć jeden, dobrej firmy, który jednocześnie będzie ozdobą, niż co sezon kupować plastikowy z sieciówki. Poza tym taka inwestycja może przetrwać pokolenia. Twój zegarek możesz podarować swojemu synowi, on przekaże go dalej i tym sposobem przetrwa on pokolenia.

5. Perfumy

Tanie zapachy są mdłe, ale na szczęście bardzo krótko utrzymują się na skórze. Jeśli zależy Ci na długotrwałym zapachu, który odzwierciedli Twój charakter to koniecznie zdecyduj się na oryginalne perfumy. Kupując tańsze podróbki wcale nie oszczędzasz! Musisz użyć ich znacznie więcej aby uzyskać ten sam efekt co po jednej aplikacji oryginału. Droższe perfumy starczają na długo i dają zupełnie inny, zdecydowanie bardziej intensywny, zapach.

6. Opony samochodowe

Koła Twojego auta są jak buty. Te dobrej jakości wystarczą na dłużej i sprawią, że jazda stanie się o wiele bardziej komfortowa. Samochód będzie się o wiele lepiej prowadził, unikniesz wielu poślizgów – szczególnie w zimie! Nie oszczędzaj na nich, bo mogą Ci niejednokrotnie uratować życie.

7. Jedzenie

Oczywiście nie chodzi o kupowanie ton śmieciowego jedzenia, a o inwestowanie w swoje zdrowie. Lepiej zdecydować się na produkty spożywcze dobrej jakości. Dzięki temu mamy pewność, że nie ziejmy niezdrowych konserwantów i szkodliwej chemii. Im jedzenie jest naturalniejsze tym więcej witamin i mikroelementów wchłonie nasz organizm.

To najważniejsze rzeczy, na które warto przeznaczyć trochę więcej gotówki. Pamiętaj, że lepiej wydać jednorazowo większą sumę niż kilka mniejszych, bo najprawdopodobniej sporo się na tym straci.

Kategorie: Chwilówki Online