W pożyczaniu pieniędzy nie ma nic złego, pod warunkiem, że robimy to z głową. Zbyt duże kwoty, uciekanie od spłaty lub niewłaściwa analiza oferta pożyczkodawcy może wpędzić nas w poważne kłopoty.

Pożyczanie przez internet

Coraz popularniejsze staje się pożyczanie przez internet. Nasze obawy budzi brak bezpośredniego kontaktu z przedstawicielem firmy, od której pożyczamy pieniądze. Dlatego warto dokładnie sprawdzić wiarygodność pożyczkodawcy. Oczywiście opinie innych internautów, którzy korzystali z jego usług może być przydatne, ale to nie powinno być nasze jedyne źródło informacji. Warto odwiedzić strony Krajowego Rejestru Sądowego, Komisji Nadzoru Finansowego czy Związku Firm pożyczkowych. Jednym z najlepszych gwarantów rzetelności danej firmy będzie Certyfikat Odpowiedzialny Pożyczkodawca Loan Magazine i wysokie miejsce w rankingach pożyczek w internecie.

Bezpieczne pożyczanie online

Gdy już zdecydujemy się na pożyczenie pieniędzy zadbajmy, aby nasze połączenie internetowe było bezpieczne. Najlepiej skorzystajmy z komputera z domu lub pracy, gdy jesteśmy pewni, że połączenie jest sprawdzone. Podczas wykonywania operacji, przez cały czas powinniśmy widzieć charakterystyczną ikonkę kłódki na pasku pod polem wpisywania adresu strony internetowe. Ten z kolei powinien zaczynać się nie od http:// jak zwykle a od htpps://. Literka „s” jest skrótem od słowa „security”, czyli bezpieczeństwa. Dzięki temu możemy mieć pewność, że połączenie jest szyfrowane.

O czym warto jeszcze pamiętać?

Pożyczkodawca powinien wcześniej poinformować jakich danych będzie wymagał podczas wypełniania formularzy zgłoszeniowym Nie może ukrywać kosztów, jakie poniesiemy za pożyczkę oraz w jaki sposób możemy reklamować tę usługę, a jak ją zwrócić czy przedłużyć możliwość spłaty. Po sprawdzeniu tych wszystkich elementów możemy spokojnie pożyczyć pieniądze bez obaw i wychodzenia z domu.

Kategorie: Chwilówki Online